Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Wersja dla niedowidzących
Rezerwacja on-line
~ wieczorne grilowanie ~
~ wieczorne grilowanie ~
~ apartament ~
~ apartament ~
~ pokój z aneksem ~

Sanatorium Marconi foto: Norbert Garecki

Sanatorium Marconi, tzw. buskie łazienki powstały w 1836 roku, a zaprojektował je znany wówczas architekt Henryk Marconi. Główny imponujący korpus mieści pijalnię wód i salę balową pełniącą współcześnie rolę sali koncertowej. Alejkę przed Marconim upiększają tablice ze słoneczkami, które podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz odsłaniają wybitni muzycy.

 

 

 

 

Park Zdrojowy – dzieło ogrodnika Ignacego Hanusza, który zaprojektował park, nadając części zdrojowej charakterystyczny wygląd i połączył deptakiem-Aleją Mickiewicza - część uzdrowiskową z rynkiem. Do zabytkowego parku dołączono tzw. „nowy park zdrojowy", znacznie bardziej nasłoneczniony z elementami małej architektury, który doskonale nadaje się do wypoczynku dla osób ceniących przestrzeń.

Aleja Mickiewicza żródło: www.archello.com

Aleja Mickiewicza – buskie corso, którego rewitalizację zakończono w 2013 roku. To reprezentacyjna część miasta. Jest to deptak porośnięty rozmaitą roślinnością z zabytkowymi drzewami, którym przechadzają się mieszkańcy, kuracjusze, turyści, dzieci, młodzież, słowem... ulubione miejsce Buszczan.

Kaplica św. Anny żródło: www.albert-busko.pl

Kaplica św. Anny – położona w części zdrojowej miasta, wybudowana w stylu neogotyckim w 1888 roku dzięki ofiarności kuracjuszy. Dla strapionych to dobry azyl, dla pragnących wyciszenia i modlitwy odpowiednie miejsce.

Plac Zwycięstwa – serce miasta, centralny punkt Buska-Zdroju: rynek z parkiem zmodernizowany w 2013 roku. Po rewitalizacji zyskał nowe oblicze, stając się wizytówką miasta. W okresie Świąt Wielkanocnych odbywa się tu jarmark pn. „Kukuryku w Cielętniku".

Kościół św. Leonarda żródlo: www.commons.wikimedia.org

Kościół św. Leonarda – drewniany urokliwy kościół wzniesiony w obecnej formie w 1699 roku. Centralne miejsce wewnątrz kościoła stanowi późnobarokowy ołtarz główny z usytuowaną pośrodku figurą św. Leonarda. Obok kościoła mieści się dawny cmentarz na którym zachowały się XIX wieczne nagrobki, m.in. grób Rzewuskich.

Chotelek kosciół św. Stanisława źródło: www.polskiekrajobrazy.pl

Chotelek – malowniczy kościół pod wezwaniem św. Stanisława, to jedna z najstarszych drewnianych, zabytkowych świątyń w południowej Polsce, wybudowany w 1527 roku. Ołtarz główny z obrazem przedstawiającym grupę Ukrzyżowania pochodzi z II połowy XVII stulecia.

Skorocice – rezerwat przyrody składający się z malowniczego wąwozu gipsowego, na dnie którego płynie niewielki potok.

Wełecz - na szlaku rowerowym Busko-Wełecz-Kameduły znajduje się oryginalny okaz sosny pospolitej, której pień zaczyna się ok. 3 metrów nad ziemią.

Szaniec - późnogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, powstał dzięki fundacji biskupa kujawskiego Krzesława z Kurozwęk przed 1499 rokiem. Znajduje się tu również zabytkowy dwór renesansowy tzw. Murowaniec, który powstał prawdopodobnie w latach 1580-1609 dzięki rodzinie Padniewskich.

Dwór w Widuchowie źródło: www.alberta.flog.pl

Widuchowa – późnorenesansowy dwór wzniesiony w 1620 roku przez właściciela Mikołaja Krupko. W okresie międzywojennym dworek był własnością rodziny gruzińskich emigrantów i stanowił ośrodek życia towarzyskiego.

Szczaworyż – zabytkowy kościół pw. św. Jakuba Starszego wybudowany w 1630 roku w miejsce wcześniejszej gotyckiej świątyni. Wewnątrz kościoła znajduje się dobrze zachowana dekoracja nawy.

Dobrowoda – kościół pw. św. Marii Magdaleny wzniesiony w II połowie XIV w. przez biskupa krakowskiego Floriana z Mokrska. Obecny kształt świątynia zyskała w latach 1524-1525.

Chotel Czerwony – w latach 1440-1450 Jan Długosz ufundował tu kościół pw. św. Bartłomieja, a w nim krucyfiks wykonany ok. 1400 roku zdobiący gotycką świątynię.

Piasek Wielki – kościół pw. św. Katarzyny wzniesiony ok. 1340 roku, świątynia miała różnych właścicieli, była w rękach arian, kalwinów, aż w końcu z powrotem wróciła do kościoła rzymskokatolickiego.


REZERWACJA


Przyjazd *Wyjazd *
Rodzaj pokoju *
Imię *Nazwisko *
PESEL *
Miejscowość *Kod pocztowy *
Adres zamieszkania *
Telefon kontaktowy *Adres e-mail
UWAGI
W polu UWAGI prosimy o określenie dalszych Państwa życzeń co do pokoju, zwłaszcza jeżeli są one uwarunkowane stanem zdrowia.Prosimy również podać liczbę osób,dla których rezerwowany jest pokój w przypadku wyboru pokoju wieloosobowego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mioch danych osobowych tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line.*

* - pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 zpóź. zmianami) informacje te zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.
×