Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Wersja dla niedowidzących
Rezerwacja on-line
~ wieczorne grilowanie ~
~ wieczorne grilowanie ~
~ apartament ~
~ apartament ~
~ pokój z aneksem ~

Nowy Korczyn – franciszkański kościół pod wezwaniem św. Stanisława wzniesiony w II poł. XIII w. dzięki fundacji księcia Bolesława Wstydliwego oraz jego żony księżnej Kingi.

Kościół pw. św. Trójcy oraz świętych Wawrzyńca i Elżbiety, przebudowany ok. 1608 roku, na zachodniej fasadzie świątyni widnieją herby Nowego Miasta Korczyna i Krakowa.

Wiślica - bazylika mniejsza pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiona ok. połowy XIV wieku dzięki królowi Kazimierzowi Wielkiemu.

Wislica Dom Długosza źródło: www.niedziela.pl

Dom Długosza wybudowany w stylu gotyckim, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Regionalne.

Solec-Zdrój – uzdrowisko, które leczy również wodami siarkowymi, są tam piękne łazienki wzniesione w stylu neoklasycznym, a także kompleks Sanatorium „Świt" w obecnym kształcie wybudowany w 1918 roku.

Stopnica – kościół farny świętych Piotra i Pawła wzniesione przez Kazimierza Wielkiego, który wybudował również zamek stopnicki.

Pacanów Europejskie Centrum Bajki źródło: www.polska.pl

Pacanów – miasto bajkowego Koziołka Matołka, siedziba Europejskiego Centrum Bajki, w którym są: biblioteka, czytelnia, księgarnia, sala kinowa i teatralna i sale warsztatowe. Wokół budynku znajduje się ogród zmysłów.

Chroberz – późnoklasycyctyczny pałac wzniesiony przez margrabiego Aleksandra Wielopolskiego w 1859 roku. Obecnie mieści się tam Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia.

Gacki żródł: www.krzemienie.pl

Gacki – centrum wydobycia i przerobu gipsu, przeznaczonego na potrzeby budownictwa. Dno wyrobiska po miejscowej kopalni wypełnia jezioro.

Krzyżanowice - kościół pw. św. Tekli wybudowany w latach 1786-1789 w stylu klasycystycznym dzięki fundacji Hugona Kołłątaja. Tłem kościoła jest rezerwat z występującym tam miłkiem wiosennym.

Młodzawy Małe – w miejscowości znajduje się grupa barokowych figur wzniesiona 1 753 roku. Stoją one przy drodze zmierzającej ku kościołowi pw. Świętego Ducha i Matki Boskiej Bolesnej.

Na obrzeżach Młodzaw Małych znajduje się prywatny ogród - „Ogród na rozstajach", udostępniony dla zwiedzających.

Michałów – miejsce znane przede wszystkim z hodowli koni czystej krwi arabskiej. Stadnina w Michałowie, to największa w Polsce i jedna z większych w Europie stadnin koni tej rasy.

Pińczów – kaplica św. Anny górująca nad Pińczowem z racji położenia. Przykład pierwszej w Polsce wolnostojącej świątyni kopułowej. Wzniesiona na pamiątkę roku jubileuszowego 1600 dzięki Zygmuntowi Myszkowskiemu. Jej autorem był Santi Gucci.

Kościół popauliński pw. św. Jana Ewangelisty, ufundowany w połowie XV w. przez kardynała Zbigniewa Oleśnickiego, zamieniony najpierw na zbór kalwiński, później ariański.

Aeroklub Pińczowski umożliwiający zainteresowanym poznanie Ponidzia z lotu ptaka.

Jędrzejów – kościół klasztorny pw. św. Wojciecha wybudowany w XII w. wraz z klasztorem Cystersów.

Jedrzejów Muzeum im. Przypkowskich źródło: www.wrota-swietokrzyskie.pl

Muzeum im. Przypkowskich znajdujące się na jędrzejowskim rynku w domu wzniesionym w 1906 roku o charakterystycznej kopule obserwatorium astronomicznego. Muzeum prezentuje kolekcję zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych.

Tokarnia – Park Etnograficzny należący do Muzeum Wsi Kieleckiej. Znajdują się tam przykłady budownictwa ludowego z terenu woj. świętokrzyskiego.

Tokarnia Park Etnograficzny źródło: www.turystyka.interia.pl

Kościół drewniany pw. Matki Bożej Pocieszenia przeniesiony do Tokarni z Rogowa.

Chęciny Zamek Królewski  źródło: www.polskaniezwykla.pl

Chęciny – ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku. Zachowana wschodnia baszta bramna strzegła dawniej wjazdu na teren zamku. Do zamkowych murów przylega kaplica pod wezwaniem 10 tysięcy świętych żołnierzy męczenników.


REZERWACJA


Przyjazd *Wyjazd *
Rodzaj pokoju *
Imię *Nazwisko *
PESEL *
Miejscowość *Kod pocztowy *
Adres zamieszkania *
Telefon kontaktowy *Adres e-mail
UWAGI
W polu UWAGI prosimy o określenie dalszych Państwa życzeń co do pokoju, zwłaszcza jeżeli są one uwarunkowane stanem zdrowia.Prosimy również podać liczbę osób,dla których rezerwowany jest pokój w przypadku wyboru pokoju wieloosobowego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mioch danych osobowych tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line.*

* - pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 zpóź. zmianami) informacje te zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.
×