Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Wersja dla niedowidzących
Rezerwacja on-line
~ wieczorne grilowanie ~
~ wieczorne grilowanie ~
~ apartament ~
~ apartament ~
~ pokój z aneksem ~

Św. Krzyż źródło: www.swietokrzyskie.travel

Święty Krzyż – w tym miejscu na Górze Łysiec przed wiekami czarownice organizowały sabaty. Obecnie Św. Krzyż jest miejscem słynącym z klasztoru pobenedyktyńskiego oraz przechowywanych Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Turyści i pielgrzymi zwiedzają tu również klasycystyczny kościół z XVIII w. oraz kaplicę Oleśnickich.

Jaskinia Raj oskar-dominowo.pl

Jaskinia Raj – należąca do najpiękniejszych jaskiń w Polsce. W naturalny sposób powstał tam kompleks korytarzy i komnat, ozdobiony stalagmitami, stalaktytami, pizoidami o różnych kształtach i formach. Turyści mogą zwiedzić 180 metrową podziemną trasę turystyczną.

Zamek-pałac Krzyżtopór – pałac zbudował Krzysztof Ossoliński bogaty polski magnat. Podobno budynek miał tyle baszt ile kwartałów, tyle sal dużych-ile miesięcy i tyle pokoi ile tygodni oraz okien ile dni w roku.

Dąb Bartek żródło: www.wrota-swietokrzyskie.pl

Dąb Bartek – wiek dębu szacuje się na 700-1000 lat. Legendy i podania głoszą, że odpoczywali pod nim polscy królowie: Bolesław Krzywousty, Kazimierz Wielki, Jan III Sobieski. Dąb ma 30 metrów wysokości, 10 metrów obwodu i ponad 3 metry średnicy.

Góry Pieprzowe – góry te liczą ok. 500 mln lat. Unikatowy w Europie rezerwat geologiczno-przyrodniczy ozdabiają dzikie róże i jałowce.

Zespół Pałacowy w Kurozwękach źródło: www.skarzysko24.pl

Zespół Pałacowy w Kurozwękach – zamek pochodzi z XIV wieku. W XVIII wieku budynek mieszkalno – obronny przekształcono w barokowo klasycystyczną rezydencję. Dodatkową atrakcją jest stado bizonów amerykańskich, możliwość skorzystania z przejażdżki konnej rowerowej, gra w point-balli, zjeżdżalnia linowa.

Muzeum Narodowe w Kielcach – siedzibą muzeum jest pałac należący kiedyś do biskupów krakowskich. To najlepiej zachowany obiekt architektoniczny w Polsce z czasów dynastii Wazów. Na tyłach rezydencji odtworzono ogród włoski z XVII wiecznym układem kwaterowym. W muzeum znajdziemy m.in. dawne uzbrojenia europejskie i wschodnie, sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, galeria malarstwa polskiego i sztuki zdobniczej z płótnami Kossaka.

Muzeum Zabawy i zabawek w Kielcach żródło: www.nowykorczyn.pl

Muzeum Zabawy i Zabawek – zawiera zabawki historyczne: lalki z przełomu XIX/XX wieku, XIX wieczne żołnierzyki ołowiane, pokoiki dla lalek. Najstarszym eksponatem jest niemiecka lalka woskowa z końca XVIII w.

Szydłów źródło: www.zamkipolskie.com

Szydłów – polskie Carcassonne – dobrze zachowany średniowieczny układ urbanistyczny sprawił, że Szydłów zyskał miano polskiego Carcassonne. Zamek wybudowany został na zlecenie Kazimierza Wielkiego ok. 1354 roku. Obecnie znajduje się tu Sala Rycerska, Skarbczyk, w którym mieści się Muzeum Regionalne oraz Brama Krakowska.

Oblęgorek – w Oblęgorku znajduje się posiadłość Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał od społeczeństwa, z okazji 25-lecia pracy literackiej. W pałacu mieści się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

Nagłowice Dwór Mikołaja Reja źródło: www.wrota-swietokrzyskie.pl

Nagłowice – miejscowość ta związana jest z postacią Mikołaja Reja, pierwszego wśród pisarzy, który pisał w języku polskim. W dworze z 1800 roku wzniesionym w miejscu gdzie stał wcześniej dwór Reja znajduje się teraz izba pamięci poety.

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie – niewielkie miasteczko Ćmielów słynie z produkcji najwyższej jakości porcelany. W latach sześćdziesiątych XX wieku wyroby z tej porcelany odniosły światowy sukces. Porcelana z Ćmielowa znajduje się w galeriach w Nowym Jorku, Chicago, Paryżu, Londynie, Berlinie, Moskiwie.

Sielpia www.sielpia.com

Sielpia – doskonałe miejsce na kąpiele wodne i słoneczne, można wypożyczyć tu sprzęt wodny. Nad zalewem mieści się wiele ośrodków wypoczynkowych. Na amatorów pieszych wycieczek czekają szlaki turystyczne.

Chańcza – to zbiornik wodny, który znajduje się na rzece Czarnej Staszowskiej. Co roku przyjeżdżają tu tłumy miłośników windsurfingu i żeglowania. Jest tam baza noclegowa i gastronomiczna oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.


REZERWACJA


Przyjazd *Wyjazd *
Rodzaj pokoju *
Imię *Nazwisko *
PESEL *
Miejscowość *Kod pocztowy *
Adres zamieszkania *
Telefon kontaktowy *Adres e-mail
UWAGI
W polu UWAGI prosimy o określenie dalszych Państwa życzeń co do pokoju, zwłaszcza jeżeli są one uwarunkowane stanem zdrowia.Prosimy również podać liczbę osób,dla których rezerwowany jest pokój w przypadku wyboru pokoju wieloosobowego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mioch danych osobowych tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line.*

* - pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 zpóź. zmianami) informacje te zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.
×