Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Wersja dla niedowidzących
Rezerwacja on-line
~ wieczorne grilowanie ~
~ wieczorne grilowanie ~
~ apartament ~
~ apartament ~
~ pokój z aneksem ~

Szeroka baza sportowo-rekreacyjna, a także bogactwo wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście, czynią Busko-Zdrój znakomitym miejscem godnym polecenia na wypoczynek, regenerację sił oraz spotkania ze sztuką i kulturą.

Kultura
Co, gdzie, kiedy...?

Busko-Zdrój dba nie tylko o ciało, ale również i o duszę. W ofercie kulturalnej miasta znajduje się wiele wydarzeń, które na trwałe wpisały się w kalendarz imprez.

 • Koncert Noworoczny - Dom Kultury (styczeń)
 • Buskowianin Roku – Dom Kultury (marzec)
 • Kiermasz Wielkanocny „Kukuryku w Cielętniku" - Plac Zwycięstwa (kwiecień)
 • Buskie Spotkania z Folklorem - Park Zdrojowy (maj)
 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina" – Dom Kultury (maj)
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz– to wielkie wydarzenie odbywa się nie tylko w Busku-Zdroju, ale swym zasięgiem obejmuje również: Wislicę, Gliniany,  Chmielnik, Pińczów (czerwiec/lipiec)
 • Lato z Chopinem – Sanatorium Marconi (lipiec)
 • Gminne Dożynki (sierpień)
 • Dni Buska-Zdroju – Dom Kultury (sierpień)
 • Festiwal Zdrowia - Sanatorum Marconi (wrzesień)
 • Festyny – lokalne święta odbywające się w gminnych sołectwach, a wśród nich: Święto Kwitnącej Truskawki – Widuchowa (maj), Święto Czosnku – Wełecz (lipiec), Piknik pod Studnią – Pęczelice (lipiec), Piknik w Szańcu (sierpień), Święto Jabłuszka – Bronina (wrzesień),
 • Ponidzie Jazz Festiwal – Dom Kultury (listopad)
 • Przegląd Plastyki „Ponidzie" – Dom Kultury (listopad)
 • Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny „Ponidzie" – BWA Galeria Sztuki „Zielona" (grudzień)
 • Sylwester pod Gwiazdami – Dom Kultury (grudzień)

Ponadto cały rok w Sanatorium Marconi odbywają się koncerty rodzimej Salonowej Orkiestry Zdrojowej.

Buskie Spotkania z Folklorem źródło: www.busko.travel Buskowianin Roku źródło: www.busko.net.pl Miedzynarodowy Festiwal Muzyczny im. K.Jamroz źródło: www.busko.travel

Lato z Chopinem źródło: www.busko.travel Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wijtka Belona źródło: wwwbusko.travel Ponidzie Jazz Festiwal źródło: www.busko.travel

Festiwalowe Słoneczko sopranistki Gwendolyn Bradley źródło: www.tygodnikponidzia.pl foto P.Kaleta

BSCK źródło: www.facebook.com

Dom Kultury (Buskie Samorządowe Centrum Kultury) to kulturalne serce miasta. Odbywają się tutaj znaczące dla Buska wydarzenia: koncerty, festiwale, gale. W budynku mieści się Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego, a także galerie „Antresola" i „U Źródeł" oraz Klub Muzyczny Stradiwarius. W BSCK działa również Kino „Zdrój". Swą siedzibę w BSCK ma także Centrum Informacji Turystycznej. Obok Centrum Kultury znajduje się ławeczka Wojtka Belona, barda Ponidzia i lidera Wolnej Grupy Bukowina.
BSCK al. Mickiewicza 22, tel. 41 378 2319, fax 41 370 8318.

BWA Galeria Sztuki "Zielona" źródło: www.polskaniezwykla.pl

BWA Galeria Sztuki „Zielona" – wizytówka miasta mieszcząca się w Wilii „Polonia", blisko głównego rynku. To tu co miesiąc polscy i zagraniczni autorzy, w wystawach indywidualnych, prezentują swoje prace. W Willi „Polonia" znajduje się również Izba Zbiorów Regionalnych-Muzeum Buskie. Muzeum gromadzi eksponaty z zakresu sztuki, etnografii, archeologii.
Galeria „Zielona" ul. Mickiewicza 7, tel. 41 378 71 91
Izba Zbiorów Regionalnych tel. 41 370 81 42.

Biblioteki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju os. Świerczewskiego 17 tel/fax. 41 378 21 25

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Busku-Zdroju
ul. Armii Krajowej 19, (budynki I Liceum Ogólnokształcącego), tel. 41 378 39 27.

Rekreacja

Pływalnia Miejska źródło: www.arenasportu.pl

Pływalnia Miejska im. Stefana Komendy dostosowana do oczekiwań zarówno młodych jak i starszych amatorów aktywnego stylu życia. ul. Grotta 3a, tel. 41 378 85 49 fax 41 370 81 99.

Boiska wielofunkcyjne

a) Zespół boisk wielofunkcyjnych
ul. Grotta (przy Pływalni Miejskiej)
godz. otwarcia: pon. - pt. godz. 15.00 - 21.00
sob.- niedz. godz. 10.00 - 21.00
tel. 41 378 85 39

b) Boisko do piłki nożnej
ul. Kościuszki 1
(przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1)
godz. otwarcia: pon. - pt. godz. 15.00 - 20.00
tel. 41 378 41 34, 663 120 755

Korty tenisowe

Dobrą propozycją na aktywny pobyt w Busku-Zdroju są korty tenisowe. W zależności od oczekiwań i upodobań można wybrać:

a) korty w części uzdrowiskowej

Sanatorium Marconi
Park Zdrojowy, al. Kasztanowa
tel. 694 119 234

Sanatorium Włókniarz
ul. Rokosza 1
tel. 41 242 87 79

Sanatorium Nida-Zdrój
ul Rzewuskiego 9
tel. 41 378 24 91

b) korty w części miejskiej

– tuż obok stadionu sportowego
ul. Kusocińskiego 3
tel. 41 378 85 49

Skatepark i strefa wypoczynku przy „Stawie Niemieckim" – nowy kompleksowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych; ul. Kusocińskiego (obok Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego)

Zimne Wody źródło: www.swietokrzyskie.travel

Zimne Wody – rezerwat położony tuż u stóp miasta, wziął swoją nazwę od źródeł bijących na dnie jarów. Prawdziwą atrakcją są olbrzymie kryształy gipsu mające kształt jaskółczych ogonów. Teren zbudowany jest z wapieni i margli, można znaleźć na nim gatunki roślin, płazów, zwierząt i innych zjawisk przyrodniczych charakterystycznych dla regionu Ponidzia. Są tam punkty widokowe, ścieżki rowerowe, ciągi piesze, a także „szałasy" służące wypoczynkowi i rekreacji.

Ścieżka rowerowa Busko-Wełecz-Kameduły

Ścieżka źródło: www.busko.travel

Trasa tej 16 kilometrowej ścieżki rowerowej biegnie przez tereny Szanieckiego, Nadnidziańskiego i Solecko-Pacanowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Poszczególne odcinki ścieżki biegną przez pola i łąki, z dala od miejskiego skweru. W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki znajdują się dwa pomniki przyrody: „Sosna na szczudłach" w Wełczu oraz „Trzy dęby" w Kamedułach. Na trasie znajdują się cztery zadaszone miejsce odpoczynku.

Sosna źródło: www.amazing-travel.blog.onet.pl

Ścieżka rowerowa Busko-Radzanów to 1269 metrowa oświetlona ścieżka rowerowa łącząca uzdrowisko z terenem rekreacyjnym w Radzanowie.

Radzanów kąpielisko źródło: www.swietokrzyskie.info Kąpielisko żródło: www.mapa.nocowanie.pl

Kąpielisko „Radzanów" – nieopodal Buska mieści się kąpielisko zorganizowane na zbiorniku rekreacyjnym o powierzchni 11 ha. Oferta letnia zawiera m.in. plażę, molo, „grzybki" chroniące przed upałami, grille. Nad bezpieczeństwem osób przebywających na kąpielisku czuwają ratownicy. W kompleksie znajduje się również parking i letni bar.

Szlaki:

 • czerwony - 27 km, umożliwia poznanie terenów leżących na trasie Busko-Zdrój-Solec-Zdrój. Można podziwiać na szlaku rezerwat „Owczary", w Pęczelicach ruiny dawnego zboru ariańskiego z poł. XVI w., Kapturową Górę. Miejscem docelowym szlaku jest Solec-Zdrój.
 • niebieski – wiedzie od Buska do Wiślicy, prowadząc przez Chotel Czerwony i Gorysławice, gdzie można podziwiać architekturę gotycką. Nie sposób ominąć rezerwatów przyrody, a wśród nich: rezerwat „Skorocice", „Winiary Zamojskie", „Przęślice", „Góry Wschodnie".
 • zielony - na trasie szlaku znajduje się rezerwat „Zimne Wody", a także kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z 1499 r. i renesansowy kasztel z przełomu XVI i XVII w.
 • kajakowy - spływ Nidą, poprzez Sobków, Motkowice, Pińczów, Chroberz, Wiślicę, Nowy Korczyn.
 • drewnianego budownictwa sakralnego wzdłuż Maskalisu – pieszy szlak spacerowy drewnianego budownictwa, który biegnie wzdłuż niewielkiego potoku o nazwie Maskalis. Szlak łączy dwie drewniane świątynie: kościół św. Leonarda i oddalony od Buska o ok. 4 km kościół św. Stanisława położony w Chotelku.

REZERWACJA


Przyjazd *Wyjazd *
Rodzaj pokoju *
Imię *Nazwisko *
PESEL *
Miejscowość *Kod pocztowy *
Adres zamieszkania *
Telefon kontaktowy *Adres e-mail
UWAGI
W polu UWAGI prosimy o określenie dalszych Państwa życzeń co do pokoju, zwłaszcza jeżeli są one uwarunkowane stanem zdrowia.Prosimy również podać liczbę osób,dla których rezerwowany jest pokój w przypadku wyboru pokoju wieloosobowego.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mioch danych osobowych tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line.*

* - pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883 zpóź. zmianami) informacje te zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie dla potrzeb rezerwacji on-line i nie zostaną udostępnione osobom trzecim.
×